Obrazki

Wizyta w Urzędzie Gminy

10.05.2018 mieliśmy okazję zwiedzić budynek Urzędu Gminy Radłów.Pan Wójt pokazał dzieciakom sale narad jak również inne gabinety. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się fotel Wójta, na którym każdy przedszkolak mógł usiąść.

Tego samego dnia przedszkolaki odwiedziły również  bibliotekę w Radłowie. Dzieciaki mogły oglądać różne książeczki a pani dyrektor przygotowała ciekawe kolorowanki i zagadki.

Dziękujemy

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

02.02.2018 świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka.
Nasze przedszkolaki pochwaliły się swoimi umiejętnościami aktorskimi,wokalnymi jak również tanecznymi. Dzieci chętnie śpiewały nie tylko w j. polskim, ale również w j. niemieckim. Na koniec każdy przedszkolak wręczył mały upominek.

Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie..

Spotkanie z Leśnikiem

30.01.2018 w  przedszkolu odbyły się ciekawe zajęcia przyrodnicze. Tym razem gościliśmy leśnika – p. Elżbietę Kowalską z Nadleśnictwa Olesno, która przeprowadziła pogadankę na temat dokarmiania zwierząt w trudnych, zimowych warunkach. Dzieci wykonały małe karmniki oraz otrzymały przepiękne pamiątki. Takie zajęcia z pewnością pozostaną na długo w pamięci przedszkolaków.

Festyn 2009

Festyn 2009 – przypomnijmy sobie jak było…

To już nasz szósty festyn rodzinny pt. „Huśtawka”. Niestety od trzech lat nie dopisuje nam pogoda. Ale co tam! Nie straszne nam deszcze, wiatry ni chłód, jak już coś zaplanujemy to nie zniechęci nas zła aura, w końcu nie jesteśmy z cukru! Program był bogaty, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie, by rozgrzać choć trochę ciało i ducha w ten niepogodny dzień.
Powitały nas pięknym przedstawieniem przedszkolaki, a potem dały występ dzieci ze szkoły w Sternalicach. Maluchy z przedszkola nie tylko wspaniale występowały, ale do tego miały fantastyczne przebrania! Starszyzna ze szkoły na scenie czuje się już jak ryba w wodzie. Takich niepełnoletnich artystów zawsze ogląda się z dużą radością. Kolejnym punktem naszego programu były konkursy dla dzieci, oczywiście z nagrodami! Nie zabrakło również parku zabaw dla dzieci, każde mogło sobie poskakać i pozjeżdżać do woli.

Chcąc podziękować wszystkim tym, którzy bezinteresownie i z dużym poświęceniem udzielają się na rzecz naszej społeczności i pomagają, by nasz plac zabaw rósł w potęgę postanowiliśmy na ścianie budynku przedszkola urządzić galerię zasłużonych. Każdy zostawił tam swój odcisk dłoni i osobiście zamieścił pod nim tabliczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem. Osoby te szczególnie zasłużyły się w kolejnych pracach na rzecz rozwoju naszej wsi i większość z nich zawsze jest dyspozycyjna i chętna do pomocy. Mamy nadzieję, że nasza galeria z każdym rokiem będzie rozrastała się o nowe nazwiska tych, wspaniałych ludzi, którzy są w stanie poświęcić swój wolny czas dla innych. Oto nasi uhonorowani:
2004 budowa placu zabaw: Włodzimierz Kierat, Maria Jaguś, Alfred Książek, Renata Gnot, Andrzej Skowronek, Wilhelm Wengel, Paweł Barczyk, Piotr Gielsok, Karkos Zygfryd, Roland Chwałek, Teresa Gielsok.
2007 sanki i kuligi: Grzegorz Pakuła, Adrian Kościelny, Andrzej Kowalski, Bernard Famuła, Bensz Józef.
2008 kostka na placu: Edward Knopik, Ryszard Książek, .Johann Klosh.
2009 wieloletni sponsorzy i pomocnicy: Wengel Rajmund.
Dziękujemy Wam za zrozumienie, cierpliwość, hojność i pewność, że zawsze możemy na Was liczyć.

W czasie kiedy dorośli zostawiali swój ślad na budynku przedszkola maluchy swój uwieczniały na budynku gospodarczym! Wymalowały na nim najpiękniejszą na świecie łąkę, taką zaczarowaną, która będzie kwitła nawet zimą. Dzieci takiej łąki nie ma nikt na świecie tylko Ligota!

Wreszcie nadszedł czas na wyczekiwaną bajkę w wykonaniu przeterminowanych przedszkolaków. Oczywiście jak zwykle po nasypu czyli po śląsku. W tym roku wystawiliśmy „Śpiącą królewnę”. To już piąta bajka w naszym dorobku. Było wesoło. Na potrzeby występu załatwiliśmy nawet prawdziwego konia! Czego się nie robi dla naszej wspaniałej ligockiej publiczności! Występ chyba się podobał, bo do trzewika zebraliśmy 457 zł. Dzięki za datki.

Na koniec części artystycznej coś zupełnie nowego turniej „Kochom Cię Ligoto”. Konkursowe pytania oczywiście dotyczyły naszego sołectwa i były strzałem w dziesiątkę, gratulujemy autorce! Nie miałam pojęcia, że w Ligocie i Psurowie funkcjonują aż 52 przezwiska, że chleba zjada się dużo mniej niż wypija piwa, a ślacok to płachta do przenoszenia siana. Oj, było się nad czym głowić.
Oczywiście jak na każdym dobrym festynie i u nas nie zabrakło muzyki. Na tę okazję powstał nawet nowy zespół w Ligocie „Duo nachbar”. Szkoda tylko, że ze względu na deszcz musieliśmy tańce przenieś do budynku, bo nie ma to jak pokołysać się pod gołym niebem! Ci, którzy jednak chcieli potańczyć bawili się do czwartej rana. Mamy nadzieję, że nasi miejscowi muzycy nie stracą entuzjazmu i w przyszłym roku również zagrają.
Oprócz wszelkiej maści występów na festynie można było coś zjeść, zrobić sobie pamiątkową widokówkę, kupić zdjęcie Ligoty widzianej z lotu ptaka oraz płytę DVD z zeszłorocznego festynu. Kto lubi małe niewiadome mógł zafundować sobie los na loterii fantowej.
Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, by festyn się odbył, dbali by sprawnie przebiegał i dali z siebie wszystko by był tak udany! Oczywiście cały dochód z imprezy w kwocie 3804 zł przeznaczymy na potrzeby wsi. Dziękujemy również sponsorom: SKR-owi w Ligocie Oleskiej, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie oraz Bankowi Spółdzielczemu w Radłowie.
Mam nadzieje, że za rok znów się spotkamy, sił i ochoty do wspólnej pracy i zabawy nikomu nie zabraknie, a miłośnicy festynów spoza Ligoty jak co roku nie zawiodą.

Pozdrawiam ciepło Teresa Gielsok.